TAVSİYE FİLMLER  Fragmanlarını da eklediğim filmlerden bazıları bunlar.Zaman geçtikçe daha çok film tavsiye etmek istiyorum.İzlediğiniz filmlerin sayısı arttıkça bakış açınızda değişecektir.Aynı filmi tekrar izlediğinizde daha farklı yönlerini görmeye başlayacaksınız.Sizlere buradan en iyi filmleri sunarak zamanınızı film aramakla harcamamanızı garantiliyorum.Hint filmleri,ispanyol filmleri,kore filmleri gibi geniş yelpazede filmler tavsiyede bulunuyorum.Sizlerinde paylaşmamı istediğiniz filmler olursa bana ulaşmanız yeterli.İyi seyirler...


Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler:1)Esaretin Bedeli: Bu filmde özgürlüğün ne kadar kıymetli olduğunu,gerçek dostluğu,sabrı öğreneceğiniz gibi muhteşem bir senaryo,harika oyunculuklar ile film keyfiniz doruğa ulaşacak.Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın başrollüğünde 1994 yapımı dram filmi'dir.

2)Schindler'in Listesi: Film 1993 yapımı Abd filmidir.2.Dünya savaşında Nazi Almanyasının uyguladığı soykırım anlatılıyor.Dram dolu bir film olduğu için izlerken duygulanacaksınız.Oscar Schindler'in insan hayatı için verdiği mücadeleye tanık olacaksınız.Liam Neeson rolünün hakkını vermiş gerçekten.

3)Yeşil Yol: Film yeni mahkum olan John Coffey ile baş gardiyanPaul Edgecomp arasında geçen diyalogla başlar.Doğaüstü gücü ile hastalıkları içine çekerek dışarı bırakan John Coffey baş gardiyanın hastalığını geçirince mahkum hakkındaki düşünceler tamamen değişir.En beğendiğim Tom Hanks filmlerinden biridir.4)V For Vendetta: 2005 yılı Abd-Almanya ortak yapımı filmdir.Geleceğin ingilteresinde terör olaylarında verilen kayıplar sonucunda çaresizce kurtuluşu baskıcı yönetimde bulan halkın uyanış öyküsünü anlatıyor.Özgün senaryo,güzel bir kurgu ile vazgeçilmez bir film.5)Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi: "Yüzük Kardeşliği,İki Kule,Kralın Dönüşü" olarak üç cilt bir filmdir.İzlediğim en iyi seri film diyebilirim.Bittiğinde üzülmüştüm ama sonra hobbit serisiyle devamı geldi.Bu kadar kaliteli filmi nasıl çekmişler diye her zaman sordum kendime.150 milyonun üstündeki satış sayısıyla tüm zamanların en çok satan ikinci romanı.

6)3 İdiots: 2009 yapımı bollywood filmidir.Bollywood'un en önemli oyuncusu Aamir Kahn'ın başrol oynadığı filmde 3 arkadaşın dostluğu ve eğitim sisteminin yanlışlıkları üzerinde duruluyor.Hint sinemasında ayrı bir tarz,çok farklı senaryo ve muhteşem oyunculuklar ilgimi çekior.Hatırı sayılır derecede hint filmi izledim ve en beğendiklerimden birisidir.

7)Hotel Rwanda: Film dram türünde 2004 tarihli ve konusu ruanda soykırımıdır.Başrol oyuncusu Don Cheadle'dir.Katliamın konusu Hutu ve Tutsi etnik gruplarının arasındaki çatışmadır.Gerçek bir hikayeden uyarlama bir senaryo'ya sahip olduğu için izlerken yorumunuzu buna göre yapın.Özgürlük,dayanışma,insanlık gibi öğelere çok önemli örnekler göreceksiniz.

8)Büyük Dövüş: Dövüş filmi severler için mutlaka izlenmesi gereken bir film.Dram dolu bir aile hayatı,çok güzel dövüş görüntüleri ve ulaşılmak istenen amaç uğrunda film kaçırılmamalı.İçki yüzünden ailesi tarafından terk edilen bir baba ve yıllar sonra tekrar bir araya gelmeleri üzerine yaşananlar anlatılıyor.

9)Savaş Atı: Savaş atı filmi muazzam bir dostluk örneği.Joey adlı at ile onu evcilleştirip eğiten Albert arasındaki ilişkiyi konu alıyor.Film 1.dünya savaşında geçiyor.Bu ikili mecburen ayrılmak zorunda kalıyorlar.Atın yaşadığı savaşlar ve her tanıştığı insanları etkilemesi sonucunda tarafsız bölgede muhteşem bir son.

10)Piyanist: 2002 yılında çekilmiş Fransa,Almanya,Polonya ortak yapımıdır.Wladyslaw Szpilman polonyalı ve başarılı bir piyanisttir.2. dünya savaşı patlak verir ve Almanya'nın Polonya işgali sonrası hayatı mahvolur.Yahudi olup toplama kampına gitmekten şans eseri kurtulması ile varoşlarda yaşadıkları anlatılıyor.

11)Er Ryan'ı Kurtarmak: 2. Dünya savaşında bir annenin 3 oğlunu birden kaybetmesi üzerine 4. oğlunu'nun (James Francis Ryan) kurtarılması için girişilen mücadele anlatılıyor.Gerçekçi savaş sahneleri ve oyuncu kadrosuyla sinema tarihinde iz bırakmış bir film.En iyi ilk 50 film arasında yerini korumaya devam ediyor.Steven Spielberg yönetmenliğini üstlenmiştir.

12)Dövüş Kulübü: Başrollerini Brad Pitt ve Edward Norton'un paylaştığı 1999 yapımı bir filmdir.Farklı ve akıcı film isteyenler için iyi bir seçenek.


13)Sihirbazlar Çetesi: 


14)Prestij: 


15)Forrest Gump:

Daha fazla ve yeni film için buraya tıklayın...

2 yorum:

  1. Schindler list, Esaretin Bedeli, V For Vendetta, Sıkıysa Yakala vb. filmlerde olabilir..

    YanıtlaSil

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat edin.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayın.
4) Yorum yaparken link eklemeyin.

Seo Teknikleri ve Blog ipuçlarını alarak daha fazla ziyaretçi ve en yüksek verimi hedefleyin.